stacje zasilania

Chowane stacje zasilania są nowoczesnym rozwiązaniem idealnym dla m.in. dla rynków miast
na których odbywają się uroczystości lub imprezy plenerowe. Takie rozwiązanie pozwala zasilić niezbędne urządzenia elektryczny bez konieczności rozciągania przewodów zasilających na ciągach komunikacyjnych. Zwiększa to bezpieczeństwo, wpływa korzystnie na komfort poruszania się osób niepełnosprawnych oraz minimalizuje ryzyko awarii, w przypadku przecięcia przewodu. Gdy stacje zasilania są nieużytkowane nie utrudniają poruszania się po obszarze gdzie są zainstalowane, ponieważ ich płyta górna jest zlicowana z nawierzchnią.

Jest to również skuteczne rozwiązanie wykorzystywane w centrach logistycznych, zakładach produkcyjnych, czy nawet wewnątrz hal produkcyjnych. Dzięki wytrzymałości na obciążenia D400, gdy stacja jest schowana może po niej przejeżdżać nawet załadowana ciężarówka nie powodując jej uszkodzenia. Rozwiązanie firmy Hörmann umożliwia również dodatkowo podłączenie wody oraz sprężonego powietrza.

Stacje zasilania:
Utility Underground, Utility Tower, Pilomat, Stacje zasilania, Studnia zasilająca, Hörmann , Energy station.


Posiadamy dwie wersje stacji zasilania Hörmann, które są dostosowane do różnych potrzeb: naziemne i podziemne.

zadzwoń i zapytaj zobacz prospektNaziemne stacje zasilania

Zasilanie przy wysuniętej obudowie


W naziemnych stacjach zasilania obudowę wysuwa się w celu podłączenia kabli i przewodów na czas korzystania ze stacji. Przyłącza energii elektrycznej, wody, sprężonego powietrza lub linii telefonicznej konfiguruje się i instaluje w zależności od indywidualnego zamówienia.

  • Stacja wysuwa się automatyczne za pomocą zintegrowanych sprężyn gazowych, a chowa przez ręczne dociśnięcie obudowy w dół
  • Ryglowanie za pomocą zamka na płycie pokrywy
  • Stacja zasilania może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków


Podziemna stacja zasilania

Zasilanie przy zamkniętej pokrywie


W podziemnych stacjach zasilania klapę pokrywy otwiera się w celu podłączenia kabli i przewodów, a następnie ponownie zamyka na czas korzystania ze stacji. Przyłącza energii elektrycznej, wody, sprężonego powietrza lub linii telefonicznej konfiguruje się i instaluje w zależności od indywidualnego zamówienia.

  • Stacja otwiera się automatyczne za pomocą zintegrowanych sprężyn gazowych, a zamyka manualnie przez dociśnięcie pokrywy
  • Kąt otwarcia 90°
  • Wyprowadzenie kabli w płycie pokrywy
  • Ryglowanie za pomocą zamka na płycie pokrywy
  • Stacja zasilania może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków